Westfälische-Wilhelms Universität Münster(Münster Üniversitesi)

1780 yilinda kurulan ve adini Kral II. Wilhelm den alan Münster üniversitesi, bünyesinde sundugu yaklasik 275 farkli bölüm ve 42 500 ögrenci sayisi ile Almanya nin en büyük 10 üniversitesi arasinda yer alir.

Münster üniversitesinde yaklasik 3500 yabanci ögrenci egitim almaktadir.

Bilhassa isletme ve diger ekonomi bölümlerinde Almanya nin en iyi üniversitelerinden biri olarak görülür.

Münster sehri, NRW eyaletinin 300 bin nüfusu ile en büyük sehirlerinden birisidir. Sehirde yaklasik 20 bin yabanci yasiyor.

Üniversitede egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLERİN LİSTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Üniversiteden B1 sertifikasi ile ön kabul alip, yine üniversitenin kendi bünyesinde B2 ve C1 seviyelerinde almanca hazirlik görüp, daha sonrasinda üniversitenin kendi DSH sinavina girebilirsiniz. Bir dönem süren hazirlik programinin fiyati 500 Euro. Ayrica hazirlik ögrencisi olarak NRW-Ticket den de faydalanabiliyorsunuz. Dönem basi yaklasik 260 euro ödeyerek alacaginiz NRW-Ticket ile üniversitedeki bütün imkanlardan(kütüphane, yemekhane vs.) faydalanabiliyorsunuz. Ayrica NRW-Ticket ile bütün eyalet icerisinde kullanilan toplu tasima araclarindan da faydalanabiliyorsunuz.

Lisans ve master bölümleri icin basvuru süreleri oldukca degisken. Asagidaki linkten basvuru yapacaginiz bölüme göre basvuru sürelerini ögrenebilirsiniz: Üniversitenin kendi bünyesinde sundugu kursta cok az sayida ögrenci aldiklari icin, ne kadar erken basvuru yaparsaniz dil kursunda yer bulabilme sansiniz da o kadar yüksek olur.

BAŞVURU TARİHLERİ VE BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Konaklama acisindan Münster üniversitesi ögrenci sayisi olarak büyük bir üniversite oldugu icin kabul alir almaz bir an önce yurt basvurusu yapmanizi tavsiye ederim. Bekleme süresi en az 6 ay. Yurt basvurusunu online yapiyorsunuz asagidaki linkten:

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Alternatif olarak asagidaki linkten güncel ev veya WG ilanlarini takip edebilirsiniz:

GÜNCEL EV VE WG İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Westfälische-Wilhelms Universität Münster(Münster Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru