Universität Vechta


1995 yilinda Osnabrück den ayrilarak kendi adi altinda ilk olarak Hochschule olarak kurulan Vechta, 2010 yilindan itibaren de klasik Üniversite sistemine gecmistir ve Vechta Üniversitesi olarak isim degistirmistir. Vechta sehrindeki üniversite kücük ve oldukca modern bir kampüse sahiptir. Almanya nin en kücük üniversitelerinden birisidir. Sadece 12 bölümde egitim verilir ve toplam 4900 civari ögrenci kayitlidir, bunlardan da 190 civari yurtdisindan gelmektedir. Egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz: Niedersachsen eyaletinde bulunan Vechta sehrinin nüfusu yaklasik 30 000 civarinda ve sehirde yaklasik 2500 civarinda yabanci yasiyor.

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Vechta Üniversitesi ön kabul vermiyor. Kendi bünyesinde DSH veya TestDaF hazirlik icin herhangi bir kurs yok. DSH-2 veya TestDaF 4 aldiktan sonra direk olarak üniversiteye basvuru yapiyorsunuz. Basvuruyu direk olarak asagidaki linkten yapiyorsunuz:

Kış Dönemi İçin  :  15 TEMMUZ

Yaz Dönemi İçin :  15 ARALIK

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Vechta da yurtlar bulunmasina ragmen, üniversitenin direk kendine ait yurdu yok. Fakat bu üniversiteden kabul alirsaniz, Osnabrück Üniversitesine bagli, Vechta sehrinde bulunan yurtlara basvuru yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan Osnabrück üniversitesinin tanitim makalesinde yurt basvurusu ile ilgili ayrintili bilgiler yer almaktadir. Yurt basvurusu icin 10 Euro ücret ödeniyor. Basvuruyu asagidaki link üzerinden yapiyorsunuz:

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Universität Vechta

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru