Universität Bielefeld

NRW eyaletinin üniversitesi olan Bielefeld Üniversitesi, 1969 yilinda kurulmus olup, bugün 108 farkli bölümde egitim vermektedir. Yaklasik 22 bin ögrencinin egitim gördügü Bielefeld Üniversitesinde 1600 civari yabanci ögrenci de egitim görmektedir.

Biefeld Üniversitesi yine Almanya da son dönemde en cok gelisen üniversitelerin basinda gelir. Özellikle ekonomi bilimleri alaninda Almanya nin en iyi üniversiteleri arasinda gösterilir. Genel olarak da ortalamanin üzerinde bir üniversite profili sergiler.

NRW eyaletinin kuzey dogusunda yer alan ve NRW eyaletinin sehri olsa da eyaletin merkezi olan Ruhr bölgesinden 2-2.5 saatlik bir mesafede bulunur. Sehrin nüfusu yaklasik 340 bin civarindadir ve bu nüfusun yaklasik 40 bin kisilik bir kismi yabanci nüfustan olusur.

Bielefeld Üniversitesinden ön kabul alabilmeniz icin almanca seviyenizi aldiginiz sertifikaya göre B1 veya B2 seviyesinde kanitlamaniz gerekiyor.

–          15 Temmuz kis dönemi icin son basvuru tarihi

–          15  Ocak yaz dönemi icin son basvuru tarihi

Üniversiteden ön kabul aldiktan sonra B2 ve C1 kurslari üniversitenin ortak calistigi Bibis dil kursuna kayit olup ayrica dil kursu süresinde de üniversiteye kayit yaptirarak ögrenci karti da alabilirsiniz. Dil kursunun aylik fiyati 395 Euro.

Bunun disinda Bielefeld Üniversitesinde cok sayida ingilizce yüksek lisans egitimi de verilmektedir.

Bielefeld Üniversitesine ait 17 adet yurt var ve yurtlarin toplam kapasitesi 2600. Yurt basvurusu online olarak degil, eski metodlarla yapiliyor. Asagidaki formu doldurup, daha sonra formun üzerindeki adrese gönderiyorsunuz:

YURTLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Universität Bielefeld

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru