Universität Augsburg

Bayern eyaletinin orta capta büyüklüge sahip üniversitelerinden biri olan Augsburg Üniversitesi 1970 yilinda kurulmustur. Augsburg Üniversitesinde yaklasik 20 000 ögrenci(bunlardan asagi yukari 2000 i yabanci ögrenci) egitim almaktadir. Üniversite bünyesinde verilen bölümlerin listesi asagidaki linkte yer aliyor:

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Augsburg da genel olarak diger alman üniversitelerin aksina teknik bölümlere cok fazla yer verilmez. Dil bilimleri alaninda da Almanya nin en iyi üniversiteleri arasinda yer alir. Sehir olarak Augsburg, München ve Nürnberg den sonra Bayern eyaletinin en büyük ücüncü sehridir. Nüfusu 280 000 civari olan Augsburg da yaklasik 45 000 civari yabanci yasar.

Üniversite ön kabul vermiyor.

Basvuruyu asagidaki tarihlere kadar yapmaniz gerekiyor:

  • Yaz Dönemi icin 15 Ocak
  • Kis Dönemi icin 15 Temmuz

Fakat yukardaki belirtilen son basvuru tarihlerine kadar DSH-2 veya TestDaF TDN 4 gibi sertifikalardan birini alamadiysaniz, bu tarihlere kadar ilk asamada DSH-1 ile basvuru yapip, üniversite bünyesinde mart veya eylül ayinda yapilan DSH sinavina katilma sarti ile yine kabul alabilirsiniz. Semester baslamadan önce yapilan DSH sinavini gectiginiz takdirde egitime baslayabilirsiniz..

Üniversiteye basvuru Uni-Assist üzerinden yapiliyor.

Üniversitenin Augsburg sehri disinda yine Kempten ve Neu-Ulm sehirlerinde de yurtlari bulunuyor. Yurtlarin bir dönemlik fiyatlari 1250 ile 1550 euro arasi degisiyor. Ayrica Almanya da yurt basvurusu icin belirli bir süresi olan tek üniversite Augsburg.

  • Kis dönemi icin 31 Agustos,
  • yaz dönemi icin 28 Subat

ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

EV VE YURT İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖZEL YURTLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Universität Augsburg

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru