Technische Universität Hamburg-Harburg(TUHH)

1978 yilinda kurulan TUHH(Technische Universität Hamburg – Harburg : Hamburg – Harburg Teknik Üniversitesi), Almanya nin en yeni teknik üniversitelerinden biridir. Genel kampüsü Hamburg un, Harburg semtinde oldugu icin üniversitenin ismi Hamburg-Harburg olarak gecer. Kalite olarak Hamburg un en iyi üniversitesidir. Üniversitede yaklasik 7600 ögrenci egitim görüyor ve bunun yaklasik 1500 kisilik kismi yabanci ögrencilerden olusuyor. Üniversitede egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Özellikle endüstri mühendisligi bölümünde Almanya nin en iyi üniversitelerinden birisi sayilir.

Üniversiteden ön kabul alabilmeniz icin en az B2.2 seviyesinde almanca bildiginizi kanitlamaniz gerekiyor. Kayit icinse üniversite, DSH-2 veya TestDaF 4 istiyor. Bir cok üniversite icin DSH veya TestDaF belgesinin belirli bir gecerlilik süresi olmamasina ragmen, TUHH, bu iki belgeden birinin 2 yildan fazla eski olmasi halinde kabul etmiyor. TUHH da ayrica lisans seviyesinde General Engineering bölümü, ingilizce dilinde egitim veriyor. Teofl(550/213/79) veya IELTS 6.5 ile ingilizce bilginizi kanitlamaniz gerekiyor. Ayrica bu bölümde bazi dersler de almanca oldugu icin yine B1 seviyesinde almanca da istiyorlar.

Bu yildan itibaren artik TUHH, bütün lisans bölümlerine basvuru icin dil sinavi disinda yine TestAS sinavini da sart kosuyor ve TUHH da kayit yapabilmek icin ayrica TestAS sinavindan en azindan 100 puan almaniz gerekiyor. TestAS sinavi ile ilgili ayrintili bilgileri asagidaki linkte bulabilirsiniz:

TUHH kendi bünyesinde dsh veya testdaf sinavlari icin hazirlik kursu vermiyor. Fakat master bölümlerine kabul alan ögrencilere dönem basladan önce yaklasik 1 aylik yogun almanca kursu veriyorlar. Bunun disinda egitime hazirlik icin „Sprint“ programina TUHH ya basvuru yaparak da katilabilirsiniz. Bu program hakkinda ayrintili bilgileri yine Hamburg Üniversitesi tanitiminda eklemistik. Her iki üniversite de bu programi beraber düzenliyorlar.

ÜNİVERSİTE TANITIMI İÇİN TIKLAYINIZ

TUHH ya basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Basvuru süreleri bir cok üniversite ile ayni(sadece lisans icin):

  • 15 Ocak Yaz Dönemi icin son basvuru günü
  • 15 Temmuz kis dönemi icin son basvuru günü

Ayrica TUHH bünyesinde bir cok farkli bölümde ingilizce yüksek lisans egitimi de veriliyor:

  • Mechatronics
  • Information and Communucation Systems
  • Envirenmental Engineering
  • International Production Management
  • Microelectronics and Microsystems
  • Chemical and Bioprocess Engineering

Bu bölümler sadece kis egitimi icin kabul veriyorlar ve son basvuru tarihleri 31 Mart.

Yurt basvurulari Hamburg Üniversitesi ile ayni yere yapiliyor. Konaklama hakkinda daha ayrintili bilgiler icin yukarda tanitim linki verilen Hamburg Üniversitesini inceleyebilirsiniz.

Bunun disinda asagidaki linkten aktuel ev veya WG ilanlarini takip edebilirsiniz:

GÜNCEL EV VE WG İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Technische Universität Hamburg-Harburg(TUHH)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru