Technische Universität Clausthal(Clausthal Teknik Üniversitesi)

Almanya da son yillarda en cok gelisen üniversitesi olan Clausthal Teknik Üniversitesi, bilhassa verdigi mezunlarinin is bulma oraniyla da dikkatleri üzerine cekiyor. 1775 yilinda kurulan üniversite 2009 yilinda da Teknik Üniversite olmustur. Üniversitede toplam 6000 civarinda ögrenci kayitli. Bunun 1350 kisilik kontenjani yabanci ögrenciler tarafindan doldurulmus durumda(60 tanesi Türkiye den). Toplam ögrenci kontenjaninin %30 ile de bu anlamda Almanya nin yabanci ögrenci yogunlugu acisindan da lider üniversitesidir. Hessen eyaletinde yer alan Clausthal Teknik Üniversitesinde harc ücreti ödenmiyor. Üniversitede egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TU Clausthal bilhassa materiyal bilimleri petrokimya bölümlerinde Almanya nin en iyi üniversitelerinden birisidir. Ayrica yine makina ve endüstri mühendisliginde de yine Almanya genelinde en iyi üniversiteler arasinda yer alir. Sehrin ismi tam olarak Clausthal – Zellerfeld olarak gecer. Nüfusu 15 000 olup, tam olarak bir üniversite ve dag sehridir. Clausthal, diger sehirlere biraz uzak olarak tam olarak dag basinda kurulmus bir sehirdir. Türkiye den Clausthal e gelen biri icin aslinda tam olarak „dag basinda bir kasaba“ yorumu yapilabilir. Yüksek bir yerde olmasindan dolayi da özellikle kis aylari soguk gecer. Üniversite nüfusunun, verilen yüksek egitim kalitesine ragmen bir türlü istenilen seviyeye ulasamamasi ve bir cok alman ögrencinin de uzakligi dolayisiyla tercih edilmemesinin sebebi de bu tip cografi etkenlerdir. Fakat kirsal yasami tercih eden ve iyi bir egitim almak isteyen ögrencilere kesinlikle tavsiye edilebilecek bir üniversite TU Clausthal.

Üniversite, Almanya genelinde en yogun yabanci ögrenci sayisina sahip olmasinin sebebi ise, yabanci ögrencilere bir cok kolaylik saglamasidir. Hic almanca bilmeden TU Clausthal den hem yüksek lisans hem de lisans bölümlerinden kabul alabilirsiniz. Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Üniversiteye basvuru icin 75 Euro ücret ödüyorsunuz.

TU Clausthal ayrica kendi bünyesinde de yine almanca hazirlik kursu veriyor. A1 seviyesinden DSH sinavina kadar bütün kurslari TU Clausthal in kendi dil kursunda yapabilirsiniz. Toplam 10 kur yapiyorsunuz ve kurs ücreti aylik 260 Euro. Kurs bitiminde üniversitenin kendi dsh sinavina giriyorsunuz.

Ayrica Hannover Üniversitesi ile de Studienkollegleri giris ve bitirme sinavlarinda(Aufnahme- und Feststellungsprüfung) beraber calisiyorlar. Bazi ögrenciler kapasite probleminden dolayi Hannover Studienkolleg de, sinavi TU Clausthal de yapiyor. Her iki üniversite ayrica akademik anlamda da bir cok konuda beraber calisiyorlar.

Üniversiteye ait 1245 kapasiteli yurtlar bulunmaktadir. Yurtlara basvuruyu asagidaki linkten yapiyorsunuz:

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Bunun disinda asagidaki linkten de sadece ögrenciler icin kiraya verilen aktuel ev veya WG ilanlarini takip edebilirsiniz:

GÜNCEL EV VE WG İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Technische Universität Clausthal(Clausthal Teknik Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru