Technische Universität Braunschweig(Braunschweig Teknik Üniversitesi)

1745 yilinda kurulan Braunschweig Teknik Üniversitesi, Almanya nin en eski üniversitelerinden biri olmakla birlikte su anda TU9 üyesi üniversitelerden birisidir. Üniversitede yaklasik 120 farkli bölümde 18 500 civari ögrenci egitim almaktadir ve bunun yaklasik 2300 civari yabanci ögrenciden olusur. Üniversitede egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Basta;

  • Endüstri Mühendisligi
  • Elektrik-Elektronik Mühendisligi
  • Makina Mühendisligi

gibi bölümlerde Almanya nin en iyi üniversiteleri arasinda yer almaktadir. Hannover den sonra, Niedersachsen eyaletinin en büyük ikinci sehri olan Braunschweig in nüfusu yaklasik 250 bin civarinda olup bunun yaklasik 25 bin kisilik kismi yabanci nüfustan olusur. Ayrica sehirde TU Braunschweig disinda, HS Ostfalia ve Hochschule für Bildende Künste(Sanat Akademisi) iki üniversite daha bulunmaktadir. TU Braunschweig dan yilin her dönemi hic almanca bilmeden de ön kabul alabilirsiniz. Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Basvuru ücreti olarak 50 euro ödemeniz gerekiyor. Fakat ön kabul alabilmek icin de ayrica TU Braunschweig in kendi dil kursuna kayit yaptirmaniz sart.

TU Braunschweig in kendi bünyesinde A1 den DSH seviyesine kadar sundugu hazirlik kurslarinda her bir kur yaklasik 5 hafta sürüyor ve fiyati su anda 830 Euro. Toplam 6 kur egitim görmek zorundasiniz ve kurs sonunda üniversitenin kendi yaptigi DSH sinavina giriyorsunuz. Fakat kapasite sorunu oldugu icin, TU Braunschweig den ön kabul alabilmek ve dil kursuna yazilabilmek icin en az 4-5 ay önceden basvuru yapmaniz gerekiyor. Dil kursu kaydi ve üniversite basvurusu paralel olarak yürüyor.

DSH-2 veya TestDaF 4 ile direk egitim icin basvuruyu yine üniversite üzerinden online olarak yapiyorsunuz. Basvuru süreleri diger bir cok üniversite ile ayni:

  • 15 Temmuz Kis dönemi icin son gün
  • 15 Ocak Yaz dönemi icin son gün.

TU Braunschweig in yurtlarina Kabul aldiktan sonra basvuru yapiyorsunuz. Basvuruyu direk olarak asagidaki linkten online olarak yapiyorsunuz:

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Fakat yurt cikmasi icin uzun bir süre bekleyebilirsiniz. Alternatif olarak asagidaki linkten yine ögrenciler icin verilen ev ve WG ilanlarini takip edebilirsiniz:

EV VE WG İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Technische Universität Braunschweig(Braunschweig Teknik Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru