Technische Universität Berlin(Berlin Teknik Üniversitesi)

1879 yilinda kurulan TU Berlin, Almanya nin ilk teknik üniversitedir. Berlin sehrinde bulunan 4 devlet üniversitesi arasinda da yaklasik 35 000 kayitli ögrencisi ile de en büyügüdür. Bunlardan asagi yukari 8000 civari yabanci ögrenciden olusmaktadir. Almanya´ nin en büyük üniversitelerinden birisi arasindadir. Özellikle Informatik alaninda Almanya nin en iyi üniversiteleri arasinda yer alir. Üniversite bünyesinde yaklasik 100 adet bölümde egitim verilir.Üniversitede harc ücreti alinmiyor.

LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNGİLİZCE EĞİTİM VEREN YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversiteye ön kabul basvurusu icin en az B2 seviyesinde almanca sertifikanizin olmasi gerekiyor. B2 belgesi ile ön kabul icin basvuru yapip, bir sonraki semester boyunca TU Berlin de hazirlik egitimi alabilirsiniz. Hazirlik egitimine giris hakki elde edebilmek icin ayrica yine dönem baslamadan yaklasik 1 ay öncesinden bir sinava girmeniz gerekiyor. Üniversite hazirlik egitimi(Propädeutikum) icin sinirli sayida ögrenci aliyor ve basvuru yapan ögrenciler arasinda en basarili olan ögrenciler hazirlik egitimine kabul ediliyor. Hazirlik egitimi(Propädeutikum) icin basvuru tarihleri, normal direk bölüme basvuru tarihlerinden biraz farkli:

Kış Dönemi İçin : 1 ŞUBAT – 30 HAZİRAN

Yaz Dönemi İçin : 1 EYLÜL – 30 KASIM

Üniversite bünyesinde yine Studienkolleg egitimi de veriliyor. Studienkolleg basvurusu icin yine Almanca B2 sertifikasi gerekiyor. Ayrica W-Kurs icin basvuru yapacaklardan B1 ingilizce sertifikasi da isteniyor. Studienkolleg basvuru tarihleri ile yukarda yazdigimiz hazirlik egitimi basvuru tarihleri ayni. Direk bölüme basvuru yapacaklar icin basvuru tarihleri:

NC olan bölümler icin:

  • 15 OCAK Yaz dönemi,
  • 15 TEMMUZ Kış dönemi.

NC olmayan bölümlerde ise

  • 31 AĞUSTOS Kış Dönemi
  • 28 ŞUBAT Yaz Dönemi

Bütün basvurular Uni-Assist üzerinden yapiliyor.

Sayet ilk asamada dil kursu icin Berlin e gidecekseniz, üniversitenin yurtlarina basvuru yapamiyorsunuz. Direk olarak üniversite egitimine baslayacak olanlar asagidaki linkten yurt icin basvuru yapabilirler:

Bunun disinda kalacak yer arayanlar ilk olarak asagidaki linkten WG bakabilirler:

Bunun disinda asagidaki özel yurtlara da basvuru yapabilirsiniz:

Technische Universität Berlin(Berlin Teknik Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru