Rheinische-Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn(Bonn Üniversitesi)

1818 yilinda kurulan Bonn üniversitesinde 32 500 civarinda ögrenci kayitlidir ve bunun yaklasik 4000 kisilik kismi yabanci ögrencilerden olusur. Bonn üniversitesi tam olarak bir kampüs üniversitesi degildir. Nerdeyse bütün fakülteler sehrin degisik bölgelerinde dagilmistir. Bonn  Üniversitesi bilhassa Matematik bölümünde Almanya nin en iyi üniversitesi olarak kabul edilir. Bunun disinda fizik ve ekonomi bölümlerinde de en iyi üniversitelerden birisidir. Bonn sehri, eski bati Almanya nin baskenti oldugu icin halen resmi bir sehir hüviyetini sürdürmektedir. Düsseldorf dan sonraki en büyük ikinci havaalani Bonn sehrindedir ve NRW eyaletinde okuyan bir cok ögrenci arkadasimiz Bonn havaalanini kullanir. Bonn un nüfusu 360 bin civarindadir ve bunun yaklasik 55 bini yabancidir. Bonn üniversitesinde toplam 200 den  fazla bölümde egitim verilir.

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversite, B1 almanca belgesi ile ön kabul veriyor.

Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz.

Ayrica Bonn üniversitesinin kendi bünyesinde B2 ve C1 seviyesinde almanca hazirlik kurslari da var ve kurs bitiminde yine Bonn üniversitesinde DSH sinavina girebiliyorsunuz.  Kursun toplam ücreti 760 euro.

Yaz Dönemi İçin : 15 OCAK

Kış Dönemi İçin : 15 TEMMUZ

Ayrica asagidaki bölümlerde sadece ingilizce master egitimi alma sansiniz da var:

Konaklama acisindan Almanya nin en uygun üniversitelerinden birisidir.

Yaklasik 35 farkli yurtda 4000 bin civarinda ögrenci yurtlarda kalir ve yurt fiyatlari da oldukca uygundur(180-280 euro arasi aylik kira).

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Rheinische-Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn(Bonn Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru