Phillips-Marburg Universität(Marburg Üniversitesi)

1527 yilinda kurulan ve dünyanin su anda en eski proteston üniversitesi olarak kabul edilen Phillips – Marburg Üniversitesi, ismini kurucusu Landgraph Phillip den almistir.

Üniversitede yaklasik 26 300  civari ögrenci egitim görmektedir ve bu sayinin yaklasik 3400 kisilik kontenjani ise yabanci ögrencilera ait.

Üniversitede egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Genel olarak Marburg Üniversitesi Almanya genelinde ortalamanin biraz üzerinde bir üniversitedir. Bilhassa psikoloji, kimya, biyoloji ve Anglistik bölümlerinde Almanya nin en iyi üniversiteleri arasindadir.

Sehir olarak Marburg, Hessen eyaletinde yer alir ve Almanya nin ögrenci sehirleriden birisi olarak kabul edilir. Toplam nüfusu 72 000 civari olan Marburg sehrinin nüfusunun yaklasik 1/3 ü ögrenci den olusur. Ayrica sehride yaklasik 8000 civari yabanci da yasamaktadir.

Marburg Üniversitesinden ön kabul alabilmeniz icin sadece A1 almanca belgenizin olmasi gerekiyor. A1 belgesi ile basvuru yapip ön kabul aldiktan sonra dilerseniz yine Marburg Üniversitesinin kendi almanca hazirlik kursunda da egitim alabilirsiniz. Marburg Üniversitesine basvuru süreleri diger üniversitelerin coguyla ayni:

Kış Dönemi için : 15 TEMMUZ

Yaz Dönemi için : 15 OCAK

Basvuruyu Uni-Assist üzerinden yapiyorsunuz. Almanca kurslari toplam 2 dönem sürüyor. Ilk dönemde 4 asamali temel seviyedeki almanca kurslarini görüyorsunuz. Bu temel seviyedeki her asamanin fiyati 450 Euro. 2. Dönemde ise DSH hazirlik kursuna basliyorsunuz ve DSH hazirlik kursunun fiyati 700 Euro. Ayrica Marburg Üniversitesinde yine Studienkolleg egitimi de alabilirsiniz. Basvuruyu yine Uni Assist e yapiyorsunuz. Studienkolleg icin basvuru süreleri:

Yaz Dönemi için : 15 EKİM

Kış Dönemi için :  15 NİSAN

Yüksek lisans bölümlerine basvuru süresi bölümden bölüme göre degisiyor. Asagidaki listede hangi bölümün basvuru süresi ne zaman bitiyor ögrenebilirsiniz:

YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Marburg üniversitesinin toplam 2100 ögrenci icin ayirdigi yurtlari mevcut. Özellikle semester baslangiclarinda yurt bulma konusunda problem yasayabilirsiniz. Üniversite yurtlarina basvurusu asagidaki linkten yapiyorsunuz:

YURT BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yurt bulamama durumunda asagidaki linkten özel ev ilanlarini inceleyebilirsiniz:

EV İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Phillips-Marburg Universität(Marburg Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru