Otto-Friedrich-Universität Bamberg(Bamberg Üniversitesi)

1972 yilinda kurulan ve bayern eyaletinin en köklü üniversitelerinden biri olan Otto-Friedrich-Bamberg üniversitesinde 13 000 ögrenci(bunlardan yaklasik 1150 si yabanci ögrenci) toplam 4 fakültede egitim görüyorlar. Üniversitenin tam bir belli kampüsü yoktur. 4 fakültesi de sehrin degisik bölgelerinde yayilmistir. Ayrica eski bir üniversite oldugu icin, binalarinin bir cogu da tarihi eser niteligindedir. Üniversitede toplam 52 farkli bölümde egitim verilir. Tam bir tarih sehri olan Bamberg, bayern eyaletinin orta kücüklükteki sehirlerinden birisidir. Sehrin nüfusu yaklasik 75 000 civari olup, bunun yaklasik 5000 civari yabancidir. Egitim verilen bölümlerin listesi:

BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdisindan gelen ögrenciler, Bamberg üniversitesinden ön kabul alabilmek icin almanca seviyelerini en az B1 seviyesinde kanitlamak zorundalar. Üniversite B2 ve C1 seviyesinde, bir dönem süren almanca hazirlik programi da sunuyor. Kursun toplam bir dönemlik ücreti 500 Euro. Sayet derslerin %80 inde devamsizlik yapmazsaniz kurs sonunda direk olarak üniversitenin kendi DSH sinavina da girebilme sansiniz var. Ayrica Studienkolleg icin de üniversiteye basvuru yapabilirsiniz. C1 seviyesinde almancaniz varsa, üniversiteye basvuru yaptiktan sonra sartlari sagliyorsaniz, München deki Studienkolleg e yönlendiriyorlar sizi. Basvurulari direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Basvuru süreleri diger bir cok üniversitedekilerle ayni:

  • 15 Ocak Yaz Dönemi icin
  • 15 Temmuz Kis Dönemi icin

Üniversitenin tam olarak kendine ait yurdu yok. Würzburg üniversitesinin Bamberg deki 7 yurdundan birine asagidaki linkten basvuru yapabilirsiniz:

YURTLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

bamberg_town_hall_from_opposite_bridge_edit

Otto-Friedrich-Universität Bamberg(Bamberg Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru