Ludwig-Maximilian-Universität München(Münih Üniversitesi)

Ilk olarak 1472 yilinda Ingolstadt da kurulan üniversite, 1826 yilinda München e gecmistir. Ismini(Ludwig-Maximilian Universität) iki kurucusundan(Herzog Ludwig ve Kral Maximilian Joseph) den alan LMU München, Almanya nin en köklü ve en büyük üniversitelerinden birisidir. Egitim verilen bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Genel bir kampüs üniversitesi degildir. München sehrinin 4 farkli bölgesine kampüsleri dagilmistir:

  • Garching
  • Oberschleißheim
  • Martiensried
  • Ludwigsstraße

Sehir olarak München, Berlin ve Hamburg dan nüfus sayisi olarak Almanya nin en büyük ücüncü sehridir. Bayern eyaletinin baskenti olan München ün nüfusu 1.4 milyondur ve bunun yaklasik 310 civari yabancidir. Ayrica Almanya nin en pahali sehri olarak bilinir. Üniversite ön kabul vermiyor. DSH-2, TestDaF4 ve Goethe C2 sertifikasi ile direk egitim icin basvuruyorsunuz. Basvuruyu direk olarak üniversiteye online olarak yapiyorsunuz. Basvuru süreleri diger bir cok üniversite ile ayni:

  • Yaz Dönemi 15 TEMMUZ
  • Kış Dönemi  15 OCAK

Burdan denklik belgesi aldiktan sonra LMU üniversitesine en az almanca B2 sertifikasi ile basvuru yapip München Studienkolleg e basvuru yapabilirsiniz. Studienkolleg basvuru süreleri, üniversite basvuru süreleri ile ayni. Studienkolleg basvurulari icin ilk olarak lise diplomaniz ve lys sonuc belgenizle beraber Bayern eyaletinin karne denklik birimine basvuru yapiyorsunuz:

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

LMU München in toplam 11 000 kapasiteli yurtlari bulunuyor. Su andaki aktuel yurt fiyatlari 160-330 euro arasi degisiyor. Yurt basvurusunu asagidaki linkten online olarak yapiyorsunuz:

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yurt konusunda sorun yasarsaniz asagidaki linkten de özel oda-ev ilanlarini takip edebilirsiniz:

ÖZEL ODA-EV İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Ludwig-Maximilian-Universität München(Münih Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru