Leibniz-Universität-Hannover

Yaklasik 28 700 kayitli ögrenci sayisi ile Göttingen üniversitesinden sonra Niedersachsen eyaletinin en büyük 2. Üniversitesi olan Hannover Üniversitesi 1831 yilinda kurulmus olup, 1909 yilindan beri de Kaiser II. Wilhelm in (Gottfired Wilhelm) adini almistir. Üniversitede yaklasik 2500 yabanci ögrenci egitim almaktadir. Ayrica TU9 üyesi olan Hannover Üniversitesi, bilhassa mimarlik ve makina mühendisligi bölümlerinde Almanya nin en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. Üniversite bilhassa Almanya nin en international üniversitesi olarak kabul edilir. Dünya nin cesitli bölgelerinden yaklasik 1500 e yakin partner üniversite sayisi ile bu alanda Almanya nin en önde gelen üniversitesidir. Ayrica akademik kadrosunun %12 si yabanci ögretim üyelerinden olusur ve alman üniversiteleri arasinda en cok yabanci akademisyen calistiran üniversitedir. Hannover Üniversitesinin partner üniversitelerini asagidaki linkten görebilirsiniz:

PARTNER ÜNİVERSİTELER İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversitede toplam 165 farkli bölümde egitim verilir. Egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Hannover Üniversitesi genel kampüsü Welfengarten da bulunmakta beraber yine Schneiderberg, am Königsworther Platz, Herrenhausen  ve Garbsen de de egitim binalari bulunur. Kampüs olarak Almanya nin en güzel ve modern kampüslerinden birine sahiptir. Niedersachsen eyaletinin baskenti olan Hannover in nüfusu 520 000 civarindadir. Nüfusunun yaklasik 75 000 civari yabancidir. Ayrica en iyi almancanin(Hochdeutsch) Hannover de konusuldugu kabul edilir. Bunun disinda Almanya nin yine büyük sehirleri arasinda en cok yesil alana sahip sehridir.

Üniversiteye direk basvuru icin, basvuru süreleri bölümden bölüme göre oldukca farklidir. Asagidaki linkte bütün bölümler icin basvuru sürelerini bulabilirsiniz:

BAŞVURU TARİHLERİ VE BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Üniversiteye ön kabul basvurusu icin en azindan B2 seviyesinde almanca bildiginizi, Goethe, Telc, ÖSD veya Almanya da herhangi bir dil kursundan alinmis sertifika ile kanitlamaniz gerekiyor. Lisans bölümleri icin basvurulari Uni-Assist üzerinden yapiyorsunuz. Yüksek lisans basvurulari direk üniversitede yapiliyor. Ayrica B1 belgesi ile kabul aldiktan sonra direk olarak üniversitenin kendi dil kursuna da kayit olabiliyorsunuz. Üniversite bünyesinde B2 seviyesinden itibaren almanca hazirlik programi veriliyor ve kursun aylik fiyati 960 Euro. Ayrica Hannover üniversitesinin kendi dil kursuna kayit olmak icin illaki ön kabul alinmasi gerekmiyor. Kurslarda genelde bos yer oluyor ve yer oldugu sürece kayit aliniyor. Fakat fiyat ve kalite acisindan Hannover deki diger özel kurslari degerlendirmeniz maddi acidan daha saglikli olacaktir. Kursa kaydi asagidaki linkten yapiyorsunuz:

KURS KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrica üniversitenin kendine ait Studienkolleg hazirlik kurslari da var. Studienkolleg e basvuruyu yine B1 almanca sertifikasi ile Uni Assist üzerinden yapiyorsunuz. Yaz dönemi icin en gec Aralik ortalarinda, kis dönemi icinse haziran baslarinda basvuru yapmaniz gerekiyor.

Hannover Üniversitesinin kendine ait 16 adet yurdu var. Fiyatlari oldukca degisken, 180 euro dan baslayip 450 euro ya kadar fiyatlari cikabiliyor.

Üniversite yurduna basvuruyu asagidaki linkten yapiyorsunuz:

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Bunun disinda yine üniversite ögrencileri icin verilen yurt, WG veya ev ilanlarini da asagidaki linkten takip edebilirsiniz:

EV VEYA WG İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Leibniz-Universität-Hannover

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru