Katholische Universität Eichstätt – Ingolstadt

1980 yilinda kurulan ve Almanya nin en yeni üniversitelerinden biri olan katolik Eichstätt-Ingolstadt üniversitesi, isim olarak Almanya nin tek katolik üniversitedir. Fakat üniversite ismine nazaran katolikle egitim acisindan pek bir baglantisi bulunmaz. Üniversite gelirlerinin büyük bir kismini katolik kilisesinden karsiladigi icin katolik ismini almistir. Ayrica üniversitenin her iki komsu sehirde(Eichstätt ve Ingolstadt) kampüsü bulunmaktadir. Üniversitede asagi yukari 5500 ögrenci egitim almaktadir ve bunun yaklasik 220 si yabancidir(Sadece 20 si Türkiye den gelmektedir). Üniversitede egitim verilen bütün bölümlerin listesi:

BÖLÜMLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Genel olarak kalite acisindan Almanya ortalamasinin altinda olan üniversite bilhassa Logistik alaninda ise Almanya nin en iyi üniversiteleri arasinda sayilir.

Üniversiteden ön kabul alabilmek icin isletme(BWL) bölümü disindaki bütün bölümler icin en azindan A1 seviyesinde almanca bildiginizi gösteren bir belge sunmaniz gerekiyor. BWL bölümünde ise hic almanca bilmeden de kabul alabilirsiniz. Üniversite basvuru süreleri diger üniversitelerde oldugu gibi ayni:

  • Kis Dönemi icin 15 Temmuz
  • Yaz Dönemi icin 15 Ocak son gün.

Üniversiteden kabul aldiktan sonra dil kursuna da ayri bir basvuru yapmaniz gerekiyor. Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz. Üniversite bünyesindeki hazirlik egitiminin bir dönemi toplam 500 Euro. Ayrica kabul almadan da eger dil kursunda bos yer varsa yine üniversite kursuna kayit yaptirabilirsiniz. Fakat kabul olmadan kayit yaptirirsaniz bir kur icin(örnegin B1) 490 Euro ödüyorsunuz.

Üniversiteye ait toplam 5 tane yurt var. Yurtlarin geneli ama Eichstätt de bulunuyor.

Asagidaki listede sürekli olarak bos kalan yurtlarin listesini aktuel olarak bulabiliyorsunuz ve direk olarak telefon veya maille atarak kontaga geciyorsunuz.

YURTLAR LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Genel olarak ise basvurunuzu asagidaki linkten yapiyorsunuz:

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Katholische Universität Eichstätt – Ingolstadt

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru