Julius-Maximilians-Universität Würzburg(Würzburg Üniversitesi)

1402 yilinda kurulan Würzburg üniversitesi, yaklasik 28 000 kayitli ögrencisiyle(bunlardan yaklasik 2300 ü yabanci ögrenci), Almanya nin en köklü ve Bayern eyaletinin de en iyi ve en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversitede toplam 249 farkli bölümde lisans, yüksek lisans, TIP ve egitim fakültelerinde egitim verilir. Ayrica Almanya nin en büyük egitim fakültesine sahip üniversitedir. Bir cok geleneksel bölüm disinda Space, Nanoengineering gibi Almanya genelinde cok fazla bulunmayan, fakat gelecegin meslek gruplarina hitap eden yeni bölümler de okutulur. Genel olarak bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Sehir olarak Würzburg tam olarak bir ögrenci sehridir diyebiliriz. Würzburg Üniversitesi disinda sehirde yine Fachhochschule Würzburg(8600 ögrenci) ve Würzburg sanat akademisi(800 ögrenci) yer alir ve Würzburg Üniversitesinde egitim gören 28 000 ögrenciyi de hesaba katip, sehrin genel 125 000 nüfusunu baz alirsak,  her dört kisiden birinin ögrenci oldugunu belirtirsek yanlis olmaz.

Basvuru yapacaginiz bölüme göre B1 almanca sertifikasiyla dahi ön kabul alma sansiniz var.

Ön kabul sartlari:

Lisans: B1(Katilim belgesi kesin olarak kabul edilmiyor, sertifikanin Goethe, Telc, ÖSD veya Almanya da herhangi bir dil kursundan alinmis olmasi gerekiyor ve sertifika notunun dan en az %70 olmasi gerekiyor.

Yüksek Lisans ögrencileri icin ön kabul verilmiyor.

Studienkolleg: En az DSH-2 veya benzeri.

TIP, Dis hekimligi, Biomedizin ve Germanistik bölümleri icin de ön kabul yok. DSH-2 aldiktan sonra basvuru yapabiliyorsunuz direk olarak egitime. Basvuruyu direk olarak üniversiteye yapiyorsunuz.

Basvuru tarihleri diger bir cok üniversite ile ayni tarihlerde:

  • Yaz Dönemi icin: 15 Ocak
  • Kis Dönemi: 15 Temmuz

Üniversitenin kendi bünyesinde hazirlik kursu yok. Üniversitenin tavsiye ettigi özerk bir kurs var ve aylik fiyati 450 Euro civarinda. Fakat bu kursa kayit oldugunuzda hic bir ögrenci haklarindan faydalanamiyorsunuz.

Üniversiteye ait Würzburg da toplam 10 tane yurt var. Ögrenci sayisi da yüksek oldugu icin yurt icin en azindan 1 veya 2 semester beklemeniz gerekebilir. Kabul belgeniz gelir gelmez yurt basvurusu yapmanizi tavsiye ederim. Yurt basvurusunu online olarak yapiyorsunuz:

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yurt fiyatlari 320 Euro dan baslayip, 650 Euro civarina kadar cikabiliyor. Ayrica yurt fiyatlari Almanya genelinin cok üzerindedir. Gerek dil kursu fiyatlari, gerekse de yasam ve konaklama ücretleri göz önüne alindiginda, belirli bir bütce ile Almanya da egitim düsünüyorsaniz, Würzburg konusunda tekrar iyice düsünmek gerekiyor.

Julius-Maximilians-Universität Würzburg(Würzburg Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru