Johan-Wolfgang-Goethe- Universität Frankfurt(Frankfurt Üniversitesi)

Yaklasik 46 000 ögrencisi ile, ögrenci sayisi acisindan Almanya nin en büyük ilk 5 üniversitesinden biri olan Frankfurt Üniversitesi, kurucusu olan Johann Wolfgang Goethe nin ismini almistir. Üniversitenin kurulus yili 1912. Üniversitede kayitli yaklasik 7 300 yabanci ögrenci egitim görmektedir ve bunun yaklasik 830 u da Türkiye den gelen ögrencilerdir. Genel bir kampüsü yoktur. Frankfurt un 5 farkli bölgesinde kampüsleri vardir:

  • Bockenheim
  • Westend
  • Riedber
  • Niederrad (Uni-Klinikum)
  • Ginnheim

BÖLÜMLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Frankfurt Üniversitesinden ön kabul alabilmeniz icin almanca seviyenizi en az B1 seviyesinde bir sertifika ile kanitlamaniz gerekiyor. Basvuruyu direk üniversiteye yapamiyorsunuz, Uni Assist üzerinden yapmaniz gerekiyor. Ayrica yurtdisindan alinan ve 400 saat almanca dersi görüldügünü kanitlayan bir belge ile de basvuru yapabilirsiniz.

Sanat, Spor ve Anglistik bölümlerine son basvuru tarihi kis dönemi icin 15 Mayis ve yaz dönemi icin 15 Kasim(Bu bölümlerde ayrica ek olarak yetenek sinavina kayit olmaniz gerekiyor). Diger bütün bölümlere basvuru süreleri:

15 Temmuz Kis Dönemi

15 Ocak Yaz Dönemi icin

Master bölümlerinin bir coguna basvuruyu direk olarak fakülteye yapiyorsunuz.

Üniversiteden ön kabul aldiktan sonra B1, B2 ve C1 seviyelerinde almanca kursu yapabilirsiniz. Bir semester boyunca süren hazirlik egitiminin fiyati 705 Euro.

Ayrica üniversitenin kendine ait Studienkolleg i de var.

Studienkollege basvuruyu yine Uni-Assist üzerinden yapiyorsunuz. Son basvuru tarihleri:

Kis Dönemi icin 15 Nisan

Yaz Dönemi icin 15 Ekim

Kabul edildikten sonra Studienkolleg e giris sinavi icin davetiye aliyorsunuz ve sadece almanca test yapiyorsunuz. Giris sinavi(Aufnahmeprüfung) örnegini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

GİRİŞ SINAVI İÇİN TIKLAYINIZ.

Üniversiteye ait 20 adet yurt var. Yurtlara basvuruyu online olarak asagidaki linkten yapiyorsunuz:

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Sayet yurt bulamazsaniz asagidaki özel kurumlarda da yurt basvurusu yapabilirsiniz:

ÖZEL YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Johan-Wolfgang-Goethe- Universität Frankfurt(Frankfurt Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru