Hochschule für angewandte Wissenschaften Hamburg

Hamburg un ikinci büyük üniversitesi ve Almanya genelinde ögrenci sayisi acisindan ücüncü büyük Hochschule si olan HAW(Hochschule für angewandte Wissenschaften Hamburg – Uygulamalari Bilimler Üniversitesi Hamburg), 1970 yilinda kurulmus olup bünyesinde yaklasik 16 800 ögrenciye egitim veriyor. Bu ögrencilerin yaklasik 2300 kisilik kismi yurtdisindan gelen ögrencilerden olusuyor. HAW, normal bir üniversite degil de, Hochschule olmasina ragmen Frankfurt Üniversitesi ile birlikte yaptigi kooperasyonla da bütün bölümlerde doktora egitimi veriyor. Üniversitede toplam 38 farkli lisans ve 34 farkli yüksek lisans bölümünde egitim veriliyor. Üniversite bilhassa cok nadir bulunan biyoloji mühendisligi alaninda Almanya nin en iyi üniversitesi olarak gösteriliyor. Bunun disinda Mekatronik bölümünde de yine en iyiler arasinda yer aliyor

LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

HAW, ön kabul vermiyor. Almanca DSH2, TestDaF TDN4 veya Goethe C1 sertifikasi ile uni assist üzerinden basvuru yapiyorsunuz.

Iki yüksek lisans bölümleri haric basvuru süreleri diger bir cok üniversite ile ayni:

15 Temmuz Kis Dönemi icin son basvuru tarihi

15 Ocak Yaz dönemi icin

Ingilizce yüksek lisans egitimi verilen Public Health bölümünde son basvuru tarihi 30 eylül ve Sosyal ve Saglik Managerligi bölümünde basvuru süresi yok, her zaman basvuru yapabiliyorsunuz.

Hamburg sehri, kalacak yer, dil kursu ve Studienkolleg hakkinda ayrintili bilgileri, daha önce eklemis oldugumuz Hamburg Üniversitesi tanitimindan edinebilirsiniz:

KONAKLAMA İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Hochschule für angewandte Wissenschaften Hamburg

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru