Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf(Düsseldorf Üniversitesi)

Ilk olarak sadece TIP fakültesi olarak kurulan üniversite 1998 yilinda Heinrich-Heine nin de adini alarak sehir merkezinden yaklasik 10 km uzakliktaki genis bir alanda kampüsünü kurarak nerdeyse her yil yeni bir fakülte insaa etmeye devam etmektedir. Son yillarda resmi kaynaklara göre, Almanya nin en cok büyüyen üniversitesidir. Bunun en büyük göstergeleri ise, ögrenci sayisindaki artis ve her yil yeni acilan fakülteler ve üniversite kampüsüne gittiginizde göreceginiz insaat alanlaridir. 2009 yilinda hazirladigimiz üniversite tanitiminda ögrenci sayisi 14 000 civari iken bu yil 30 000 e yakin ögrenci Düsseldorf üniversitesine kayitli bulunuyor. Ayni sekilde yurtdisindan da Düsseldorf üniversitesine ilgi son yillarda oldukca artti. Su anda Düsseldorf üniversitesinde kayitli yaklasik 3200 ögrenci bulunuyor. Bilhassa Psikoloji ve biyoloji alaninda Almanya nin en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Üniversitede egitim verilen bütün bölümlerin listesi:

BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Üniversite hic birsekilde ön kabul vermiyor. Basvuru sirasinda almanca bilginizi asagidaki sertifikalardan biriyle saglamaniz gerekiyor:

– DSH 2 veya 3

– TestDaF 4 ya da 5

– Goethe C2

– Goethe ZOP

15 Ocak Yaz dönemi icin

15 Temmuz Kis dönemi icin

NC olmayan bölümlere bütün yil boyunca, hatta dönem baslasa dahi kayit olabiliyorsunuz. Basvuruyu direk olarak üniversitede yapiyorsunuz. Basvuru icin asagidaki formu doldurup, evraklarinizla beraber formun üzerindeki adrese gönderiyorsunuz:

FORMA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Psikoloji master basvurusu disinda bütün bölümlere basvuru yukardaki formla yapiliyor. Psikoloji master basvurusu icin online formlari kullaniyorsunuz:

ONLİNE FORM İÇİ TIKLAYINIZ.

Konaklama acisindan diger sehirlere göre daha kolay bir yer Düsseldorf. Üniversitenin kendine ait 23 tane yurdu var ve toplam kapasite 3900.

YURT FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf(Düsseldorf Üniversitesi)

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru