Fachhochschule Düsseldorf


1971 yilinda kurulan Fachhochschule Düsseldorf, 2010 yilindan itibaren sehrin diger bölgelerine(Golzheim ve Bilk) tasinmistir. FH Düsseldorf da yaklasik 8 000 ögrenci kayitlidir. Egitim kalitesi acisinda Almanya nin en iyi 10 Fachhochschule si arasindadir. Bilhassa Mimarlik ve Design alanindaki basarilari ile dikkat cekerler. Toplam 7 fakültede egitim veren FH Düsseldorf da genel olarak egitim verilen bütün bölümlerin listesine asagidaki linkten ulasabilirsiniz:

BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Yabanci ögrenciler icin FH Düsseldorf ön kabul vermiyor. DSH-2 veya TestDaF 4 aldiktan sonra lisans bölümlerine Uni Assist üzerinden basvuru yapiyorsunuz.

Yüksek lisans bölümlerine basvuruyu ise direk üniversitenin kendi fakültesi üzerinden basvuru yapiyorsunuz ve hic almanca bilmeseniz de ön kabul alabilme sansiniz var. Bilhassa Design bölümlerinde not ortalamaniz iyiyse ön kabul alabiliyorsunuz. Ayrica basvuru icin evraklar disinda, calismalarinizi(cizimler) kapsayan ek bir de dosya sunmaniz gerekiyor.

Sehir olarak Düsseldorf, NRW eyaletinin baskentidir. 590 bin nüfuslu sehirde yaklasik 110 bin civari yabanci yasar. Sadece NRW nin degil, Almanya nin en önemli sanayi sehirlerinden birisidir.

Kalacak yer ayarlama acisindan cok fazla sorun yasamayacaginiz sehirlerden birisi Düsseldorf. Sehir olarak ortalamanin üzerinde pahali bir sehir olmasina ragmen aylik 300 euro ya hersey dahil olmak üzere oldukca modern yurtlarda kalabilirsiniz.

Fachhochschule Düsseldorf

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru