Bergische Universität Wuppertal(Wuppertal Üniversitesi)

Wuppertal üniversitesi 1972 yılında NRW eğitim girişiminin bir parçası olarak ortaya çıkmıştır. Mühendislik, çalışma bilimleri ve Milli eğitim Koleji gibi var olan eğitim kurumları bu yeni sistem ile bir araya gelerek örgütleşmiştir. Johannes Rau, üniversitenin kurucularından biridir. Tam olarak 2003 yılında üniversite haline gelmen Wuppertal, başlangıçta yılda yalnızca 3473 öğrenci kabul ediyordu. Günümüzde bu rakam 22 bine ulaşmıştır.

Wuppertal Üniversitesi kampüsleri 3 adreste yer almaktadır; Grifflenberg Kampüsü, Haspel Kampüsü ve Freudenberg Kampüsü. Grifflenberg Kampüsü’nde; Beşeri Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Schumpeter Ekonomi ve İşletme Okulu, İktisat Fakültesi, Matematik Fakültesi, Doğal Bilimler Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Tasarım Fakültesi ve Sanat Fakültesi eğitim vermektedir. Aynı zamanda rektörlük, yönetim, merkez kütüphanesi, dil enstitüsü, Mensa Merkezi ve öğrenci işleri hizmetleri de bu binada yer almaktadır.

Haspel Kampüsü, Mimarlık ve İnşaat Fakültesi bölümlerinin eğitim verdiği binadır. Aynı zamanda üniversitenin kütüphanesi de Haspel’ de yer alır. Freudenberg Kampüsü’nde Elektrik Mühendisliği, Bilgi Teknolojileri ve Medya Teknoloji Fakültesi eğitim vermektedir. Misafirhane ve kütüphanenin bir kısmı da bu kampüste yer alır.

Wuppertal Üniversitesi ön kabul verdiği öğrencilere dil eğitimi konusunda yardımcı olmaktadır. A1 seviyesinden başlayarak öğrencilerin akademik yeterliliğe ulaşmalarını sağlayacak dil kurslarını bünyelerinde bulundururlar. Bu kursa katıldıktan sonra üniversitenin DSH sınavına katılmanız gerekmektedir. Hazırlık kursu sırasında öğrenci olarak sayılmaktasınız. Dolayısıyla öğrenci kartı alarak eyalet içerisindeki otobüs, metro vb. araçları kullanabilirsiniz. Kartın dönemlik ücreti 300 Euro’dur. Wuppertal Üniversitesi TestDaF sınavına giren öğrencilere kayıt kabul konusunda öncelik tanımaktadır.

Wuppertal Üniversitesi yurt başvurusu online olarak yapılabilmektedir. Kendine ait 6 farklı yurdu bulunan üniversite, Almanca kursuna kabul edilen öğrencilere de yurt hakkı tanımaktadır. Yurtlarda doluluk oranı oldukça fazladır. Dolayısı ile öğrencilerin yurda erken başvurması önemlidir. Üniversite yurdu ve öğrencilere sunulan evlerde yer bulamayan öğrencilerin özel yurtlara başvurma şansı da bulunmaktadır.

Bergische Universität Wuppertal

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru