Albert-Ludwig-Universität Freiburg(Freiburg Üniversitesi)


1457 yilinda kurulan Freiburg Üniversitesi, Almanya nin en eski üniversitelerinden biridir. Üniversitede toplam 11 farkli fakültede 230 farkli bölümde egitim veriliyor. Freiburg üniversitesinde egitim verilen bütün bölümlerin listesini asagidaki linkten bulabilirsiniz:

http://www.studium.uni-freiburg.de/studium/studienfaecher?SearchableText=&show=f&senden=Ergebnisse+anzeigen

Üniversitede yaklasik 25 000 ögrenci kayitli ve bunun yaklasik 3500 kisilik kismi yabanci ögrencilerden olusuyor. Freiburg Üniversitesi egitim kalitesi olarak Almanya nin en iyi üniversiteleri arasinda yer alir. Bilhassa Psikoloji, TIP, hukuk ve linguistik alaninda ön siralarda yer alir. Freiburg sehri direk olarak Fransa sinirinda yer alir ve ayrica Isvicre sinirina da oldukca yakindir.  220 000 nüfuslu sehirde yaklasik 30 000 civari yabanci yasar.

2017 yaz döneminden itibaren kayit yaptiran AB ülkesinden gelmeyen ögrenciler bir dönem basi 1500 Euro harc ücreti ödemektedir.

Üniversite ön kabul vermiyor. Sadece C1 sertifikası ile dönem başlamadan 1 ay önce yapılan DSH sınavına başvuru yapabiliyorsunuz. Ayrıca yine bu DSH sınavı için üniversitenin vermiş olduğu bir haftalık DSH hazırlık kursuna da başvuru yapabilirsiniz. 1 haftalık kursun ücreti 180 Euro.

Başvuruyu direkt olarak aşağıda ki linkten online olarak üniversiteye yapabilirsiniz.

Son basvuru tarihleri:

Yaz Dönemi : 15 OCAK
Kış Dönemi : 15 TEMMUZ

Ayrıca Freiburg Üniversitesi yabancı öğrenciler için de dönemlik hiç almanca bilgisi istemeden staj imkanı sunuyor. Okul tatillerinde üniversiteye İngilizce bildiğinizi herhangi bir sertifikayla kanıtlayarak staj başvuruşu yapabilirsiniz.

Üniversite için yurt başvuruları sadece belli tarihler aralığında yapılmaktadır.

Yaz Dönemi : 15 OCAK – 28 ŞUBAT

Kış Dönemi : 15 TEMMUZ – 01 AĞUSTOS

Yurt başvurusunu online olarak yapmanız gerekmektedir.

YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Freiburg Universität

Başvuru yaparken güvenilir bir yardım almak isterseniz , size yardım etmek isteriz. Lütfen bize ulaşın ve sizin yerinize biz başvuru yapalım.

Hızlı Başvuru